توریسم

یروز صبح که باصدای دلنشین خروس همسایه از خواب بیدار شدم ، طبق معمول تلفن همراهمو برداشتم تا چرخی توی فضای مجازی بزنم که یهو چشمم به پیام دوست فرانسویم افتاد کوتاه ومختصر نوشت بود بزودی میخاد بیاد ایران وازم کمک خواست تا همراهش به مناطق باستانی و دیدنی ایران برم. خب از قدیم گفتن تعارف اومد نیومد داره اونم بایه خارجی.

توی اشپزخونه همینطور که به مادرم برای درست کردن میرزاقاسمی کمک میکردم یه فکرم زد توی گوشیم یه جستجویی کنم ببینم این موسیو رو کجاهای ایران باید ببرم. از قضا اسم هر استانی رو که جستحو میکردم کلی بنای تاریخی وآثارباستانی داشت که حضور یک هفته ای دوست فرانسوی من اجازه نمیداد به همه اینا سربزنیم واسه همین تصمیم گرفتم اون رو به دیدن جاهایی ببرم که شناخته شده ترباشه.خلاصه موسیو اومد و اول ازهمه جا باهم رفتیم غار علی صدر اونقدر هیجان زده شده بود که نمیدونست چکارکنه همونجا تو فکر فرو  رفتم که چرا کشور ما با وجود این همه اقلیم های طبیعی ، شهرتاریخی ، قومیت ها و عشایرمون نباید مملو از توریست های خارجی باشه درحالیکه کشورهای اطرافمون فقط با داشتن آثار خیلی کوچیک تمدنی سالانه چندین برار ایران گردشگر واردشون میشه.

البته این درسته که کشورما توی دو دهه اخیر تونسته آمار گردشگری خودشو از ۵۰۰هزار نفر در سال به ۴میلیون و۸۶۷هزارنفر و از این طریق نزدیک ۳میلیارد دلار سرمایه وارد کشور کنه که به گفته شورای جهانی سفر و گردشگری ورود این میزان توریست به کشور سبب اشتغال یک میلیون و دویست هزار نفر بشه.

اما خب ماهنوز با داشتن این همه مناطق جذاب و بکر فرصت جذب گردشگرای خیلی بیشتری داریم.

گردشمون توی غارکه به پایان رسید تصمیم گرفتیم یراس بریم شیراز اول رفتیم هتل یکم استراحت کنیم و بعدش بریم تخت جمشید جالبه بدونید درحال حاضر در کشور نزدیک به ۲۸۷هزارتخت در مراکز اقامتی وجود داره که اگر هر کدوم از این تخت ها به مدت۵شب در اختیار گردشگرها قراربگیره سالانه ۲۰میلیون نفر میتونن در ایران اقامت کنن. حالا شما این رو در کنار۱۲۰۰دلار هزینه هرگردشگر در ایران بزارید وحساب کنید چقدر میتونه برای کشورما رونق اقتصادی ایجاد کنه. این درحالیه که طبق پیش بینی سازمان جهانی گردشگری توریسم در ردیف ۵ قلم اول اقتصادی در ۱۵۰کشور جهان بحساب میاد  و ما با توجه بیشتر به این اتفاق مهم میتونیم ایران عزیزمون رو مقصد گردشگرها کنیم .

خب آقای موسیو پیاده شو که رسیدیم به بنای یکی از قدیمی ترین تمدن های جهان.

امتیاز شما به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://yaran-khorasan.com/3652

مطلب پیشنهادی

da18c9180742ed7dd7084594c86667a39546 310x165 - باشگاه رشد "نوجوان رزمنده"

باشگاه رشد “نوجوان رزمنده”

هیجان، غلبه بر ترس،نشاط و قدرت روحی و انس و دوستی با طبیعت ویژه پسران ۱۰ تا ۱۳ ساله محور همه ی برنامه هامون داستان های خلقت نظام آفرینشه شروع ثبت نام از ۲۰ اردیبهشت، شروع دوره از شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ اردو شناسایی و افتتاحیه : اردو ۲ روزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code