خانه / کارگروه ها /  دانشجویی / تجمع بزرگ ضد استکباری دانشجویان و تشکل های انقلابی دانشگاه فردوسی مشهد
تجمع بزرگ ضد استکباری دانشجویان و تشکل های انقلابی دانشگاه فردوسی مشهد

تجمع بزرگ ضد استکباری دانشجویان و تشکل های انقلابی دانشگاه فردوسی مشهد

IMG 20191205 115559 171 1024x759 - تجمع بزرگ ضد استکباری دانشجویان و تشکل های انقلابی دانشگاه فردوسی مشهد

بیانیه قرائت شده در تجمع دانشجویان در محل مزار شهدای گمنام دانشگاه فردوسی

بسم الله الرحمن الرحیم

امروز و در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی بسیج دانشجویی به عنوان نهادی ک دو بال تعهد به آرمان‌های انقلاب اسلامی و علم و تخصص را همزمان دارا می باشد به حدی از رشد و بالندگی رسیده است که امروز شاهد خیزش هسته های مسئله محور برای حل مسائل کشوری و استانی هستیم. خیزشی که با مطالبه گری و گفتمان سازی و کار تخصصی برای حل مسائل اصلی کشور، به دنبال کمک به کارآمدی هرچه بیشتر نظام اسلامی و رفع مشکلات و رنج های مردم عزیزمان است. بسیج دانشجویی همواره خود را متعهد به آرمان های جنبش اصیل دانشجویی و ادامه دهنده راه شهدای این مسیر می‌داند. آرمان هایی همچون عدالت طلبی ، آزادی‌خواهی، اعتقاد به مردم و دفاع از حق محرومین و مستضعفین. امروز که استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار با تمام توان به دنبال فشار حداکثری بر مردم مظلوم ماست و از طرفی بی‌تدبیری‌ها و ناکارآمدی های دولت فشار مضاعفی را بر مردم آورده است، ما اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان خراسان رضوی در این تجمع بزرگ چهار هزار نفره خیزش هسته‌های مسئله محور خطاب به هر سه ضلع این مثلث درگیر در جنگ همه جانبه اقتصادی مواضع صریح و روشن خود را اعلام می‌داریم:

اول دولت؛ در ابتدا اعلام می‌کنیم که ما هر دولتی که برآمده از رای مردم و تنفیذ شده به حکم رهبری انقلاب باشد را بر حسب وظیفه حمایت می‌کنیم. ملت ما امروز باید بتواند وضعیت دولت را درک کند. تنها ایده دولت چه در سیاست خارجی و چه در سیاست داخلی و اقتصاد و غیره برجام بود که به وضعیتی دچار شد که همه می‌دانیم. بعد از به گِل نشستن کشتی برجام دولت ایده ای ندارد. و به همین خاطر است که در حال بازگشت به ایده هایی است که روزی خود بزرگ‌ترین منتقد آن بود. دولت در سال ۹۸ با کسری بودجه ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی رو به رو بوده و هست. دولت همچون بدهکاری است که از هر راهی به دنبال کسب درآمد برای پرداخت بدهی های خود است. معضلی که منجر به طرح‌هایی مثل افزایش قیمت بنزین شده است.

در همین حالی که دولت با اجرای طرح بنزینی و بی تدبیری های قبل و بعد از آن هزینه های گزاف برای کشور ایجاد کرد، می‌توانست با اصلاح نظام مالیاتی خیلی بیشتر از عایدی فعلی ناشی از افزایش قیمت بنزین، درآمد کسب کند. حجم انبوه فرار مالیاتی مشاغل و اصناف و معافیت های مالیاتی بی مورد یکی از اساسی ترین مشکلات نظام مالیاتی فعلی کشور است. اگر فقط اصنافی مثل پزشکان، وکلا، هنرمندان با درآمدهای میلیاردی، طلافروشان و…. به درستی دریافت شود رقمی بالغ بر ۶۰ هزار میلیارد تومان عاید دولت خواهد شد. و این فقط فرارهای مالیاتی در بخش مالیات‌های درآمدی است. اگر مالیات های تنظیمی مثل مالیات بر عایدی سرمایه (CGT) و مالیات بر خانه‌های خالی و زمین های خالی اجرایی شود نه تنها کشور به طور کلی از درآمد نفت بی نیاز خواهد بود که این مالیات بر عایدی سرمایه، سرمایه ها را به سمت تولید و رونق آن نیز جاری خواهد کرد. فقط با ستاندن درست مالیات مشاغل، اعمال مالیات های تنظیمی و حذف معافیت های مالیاتی بدون منطق چیزی بالغ بر ۳۰۰ هزار میلیارد تومان عایدی برای دولت خواهد داشت. یعنی دو برابر کسری بودجه فعلی دولت. اما می دانیم که اعمال هر کدام از این مالیات ها صدای اعتراض آن قشر را که عموماً از اقشار متصل به قدرت هستند بلند خواهد کرد. اما دولت باید بداند که هیچ پشتیبانی بالاتر از پشتیبانی ملت نیست و باید بدون ترس از فشارها نسبت به اصلاح نظام های مالیاتی کشور اقدام نماید.

IMG 20191205 115604 220 1024x768 - تجمع بزرگ ضد استکباری دانشجویان و تشکل های انقلابی دانشگاه فردوسی مشهد

حالا که بی نتیجه ماندن امید بستن به غرب و آمریکا دولت را به سمت ظرفیت‌های داخلی متوجه کرده است، هرگونه تأخیر و اهمال در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خصوصاً مواردی که در رابطه با مالیات ذکر شد پذیرفتنی نیست. دولتمردان بدانند که جریان‌های دانشجویی آگاهانه اقدامات دولت را در این زمینه های ذکر شده دنبال خواهد کرد و در صورت مشاهده هرگونه اهمال و کار غیرکارشناسی، همراه با مردم از تمام ظرفیت های قانونی خود برای برگرداندن ریل اقتصاد به مسیر درست آن استفاده خواهند کرد. حال می‌خواهد این ظرفیت فشار برای استیضاح وزیران ناکارآمد باشد یا حتی کاری فراتر از آن

و اما استکبار جهانی؛ انقلاب اسلامی یک نه بزرگ به طاغوت ها بود. کفر به طاغوتی که تنها راه به سوی پذیرش ولایت الهی است. و همین کافی بود تا تمام جبهه های کفر و استکبار در برابر اراده این ملتِ به پاخاسته برای خدا، قرار بگیرد. امروز ما به نماد تمام و کمال کفر و استکبار یعنی آمریکای جنایتکار و اذناب آن می گویم که ای مستکبرین و جرثومه های فساد در عالم، امروز بیش از هر زمانی مشت شما در برابر ملت آگاه و بصیر ما باز شده است. ضدیت و نفرت ملت ما از استکبار آمریکایی حاصل تجربه های چندین و چند ساله است که از دل فراز و فرودهای مسیر نهضت به دست آمده است. هرچند در برهه هایی غبار غفلت روی این آگاهی را پوشانده باشد اما امروز پس از تجربه نافرجام برجام و حضور گاوچران مست و بی ادبی مثل ترامپ در راس حکومت آمریکا بار دیگر غبار غفلت کنار رفته و مردم ما آگاهانه از آمریکا و همه‌ی هم پیمانانش در این جنگ همه جانبه اقتصادی رسانه ای روانی علیه مردم، بیزار هستند.

امروز آمریکایی‌ها می‌خواهند از ضعف ها و مشکلات داخلی ما استفاده کرده و پروژه سوریه سازی را در کشورهای محور مقاومت کلید بزنند. اما ما به آن‌ها می‌گوییم این سیاست چه در ایران، عراق و لبنان و چه در دیگر کشورهای محور مقاومت با شکست قطعی مواجه خواهد شد. همانطور که مردم ما پس از وقایع اخیر به خوبی بیداری و بصیرت خود را نشان دادند و غائله اغتشاش و ناامنی را جمع کردند هرچند گلوی خودشان پر بود از صدای اعتراض…

و اما سخن آخر با مردم؛ مردم بزرگوار و خداجوی ایران از همان آغاز مسیر نهضت همواره نشان داده اند که حاضر به فداکاری و هزینه دادن در این راه هستند. مردمی که از جان و مال و زندگی خود در این مسیر هزینه کرده‌اند تا مستقل باشند و بر روی پای خود بایستند. هر چند در بعضی اوقات ممکن است مردم ما انتخاب هایی کرده باشند که کار را به غیر کاردان سپرده باشد اما در بزنگاه ها نشان داده اند مرزبندی روشنی با دشمنان و بدخواهان این مرز و بوم دارند. مردمی که عزت و استقلال و پیشرفت امروز میهنمان در خیلی از عرصه ها، حاصل تلاش و فداکاری های آن‌ها است. ما مردم همان‌گونه که گام اول انقلاب را با تمام فراز و نشیب هایش محکم برداشتیم و دستاوردهای نگاه انقلابی خود را را در جامعه مشاهده کردیم، ان‌شاءالله گام دوم انقلاب را با همین استواری برخواهیم داشت و دشمن را در آخرین خاکریز که جنگ اقتصادی باشد عقب خواهیم زد. با امید به خدای متعال و لطف ائمه اطهار ان‌شاءالله.

امتیاز شما به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
https://yaran-khorasan.com/8136

مطلب پیشنهادی

9897e35792c7ec92da1f9dae294f0b6c3769 - سلسله جلسات خودکفایی در محصولات کشاورزی

سلسله جلسات خودکفایی در محصولات کشاورزی

مروری بر اقتصاد آب و کشاورزی در رژیم اشغالگر قدس سخنران: دکتر مهدی عرفانیان پژوهشگر و مدرس دانشگاه سه‌شنبه ۲ آبان ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۶:۰۰ پخش زنده از اسکای روم پیوند شرکت در جلسه: https://www.skyroom.online/ch/saman2/doreghom

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code