خانه / نگارخانه / مکتوبات / آیت الله مصباح یزدی در مراسم بزرگداشت #حماسه_۹دی در مدرسه فیضیه قم:

آیت الله مصباح یزدی در مراسم بزرگداشت #حماسه_۹دی در مدرسه فیضیه قم:

اینکه در خفا به دشمنان پیشنهاد مذاکره بدهند، احمقانه نیست؟

باید امیدتان را از دیگران بیُرید چشم به کمک انسان‌های دیگر ندوزید، مخصوصا انسان‌هایی که دشمن شما هستند به خون شما تشنه هستند، تمام قدرتشان را صرف این می‌کنند که شما را نابود کنند، عزتتان را از بین ببرند. آن وقت احمقانه نیست که آدم به اینها امیدوار بشود؟! دست به طرف اینها دراز کند؟! در خفا به اینها پیشنهاد مذاکره بدهد؟! پیام تسلیم و اطاعت و اینها به آنها بدهد؟ این حماقت نیست؟!

خدا به شما عزت داده است «و لِلَّهِ الْعِزَّةُ وَ لِرَسُولِهِ وَ لِلْمُؤْمِنِینَ» (منافقون/۸) (و عزت فقط برای خدا و برای پیامبرش و برای مؤمنین است) و ضمانت کرده که اگر درِ خانه‌ی او بروید عزت شما را هم حفظ می‌کند و هم افزون می‌کند.

اگر شما بگویید نه نمی‌خواهیم! می‌رویم از دشمنان‌مان می‌گیریم! اگر خدای ناکرده چنین روحیه‌ای در کسانی پیدا بشود، در کل یک جامعه‌ یا در مسئولین یک جامعه، مستحق چه هستند؟ «وَ لَئِنْ کَفَرْتُمْ إِنَّ عَذابِی لَشَدِیدٌ» (ابراهیم/۷) یعنی اگر کفران نعمت کردید عذاب من شدید خواهد بود.
#هوشیار_باشیم

https://yaran-khorasan.com/8763

مطلب پیشنهادی

گزارشی از تاثیر بلاگرهای زن ایرانی بر فرهنگ و سبک زندگی

مهم ترین مولفه های سبک زندگی که بالگرها در نوع و کیفیت آن تأثیردارند: شیوه‌تغذیه نوع‌ پوشاک‌ و‌ پیروی‌ از‌ مد(خودآرایی) نوع‌ صحبت‌ کردن‌ و‌ ادبیات‌ گفتاری دکوراسیون،‌ معماری‌ و‌ اثاثیه‌(نوع‌مسکن) نوع‌ وسیله‌ نقلیه‌ شخصی شیوه‌های‌ گذران‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code