خانه / نگارخانه / فیلم / فناوری فضایی

فناوری فضایی

تا حالا براتون پیش اومده که تو خیالاتتون با موجودات عجیب و غریب که اسمشون آدم فضایی هاست حرف بزنین ، یروزایی آدما با این چیزا آنقد رویا پردازی و خیال بافی کردن تا آخرش یه علمی به اسم هوافضا اختراع شد.

علم هوافضا یافناوری فضایی یه شاخه پرکاربرد و بدرد بخوره که مدیریت بحران ها رو آسون تر میکنه.

مثلا اگر زلزله ای بشه یا سیلی بیاد فناوری مخابرات فضایی میتونه خلأهای ارتباطی رو پرکنه و کل روند کمک رسانی به مردم رو راحت ترکنه یامیشه وضعیت آب وهوا رو مشخص کرد که کی بارو میاد و کی هوا صافه؟ یا اینکه باهش از زمین عکسبرداری کرد تا نقشه کشور طراحی بشه وکلی چیزای دیگه.

اوایل عصرفضا خبری ازماهواره وماموریت فضایی شنیده میشد منبع خبرها دوتا کشور بیشتر نبود یا شوروی یا آمریکا.درسته که بعدها چین وژاپن وچنتا کشور دیگ هم وارد صنعت فضایی شدن اما چرا راه دور بریم ، ما ایرانیها هم با اینکه دیرتر از خیلی کشورها وارد این حوزه شدیم الان جزء ۹ کشور صاحب چرخه کامل فناوری ماهواره ای در دنیاییم.

شما که غریبه نیستی نتایج گزارش یه پایگاه استنادی جهانی نشون می دهد که وضعیت علم هوافضای ایران در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا از رتبه ششم در سال ۱۹۹۶ به رتبه اول در سال ۲۰۱۷رسیده است.

تا حالا دوبار پشت سرهم در سال های ۹۱ و۹۲ میمون فرستادیم به فضا که نشون میده به فرستادن آدم به فضا هم خیلی نزدیکه ومیتوینم چهارمین کشوری باشیم که این توانایی رو بدست میاره کنار روسیه ، آمریکا و چین البته این نکته رو هم نباید فراموش کنیم که بخش زیادی از رشد کشورمادراین زمینه حاصل تلاش محققان واندیشمندان ایرانی در حوزه تولید موشک وموشک اندازها بود که تونسته به گسترش و کاربردی شدن علم هوافضا در کشور کمک کنه. میگن ماهواره ها چشم سوم بشر هستن وبه کشورهایی که ازاین صنعت بهره ای ندارن میگن کشورهای کور پس قدر بیناییمون رو بدونیم و برای سلامتی بیشتر تلاش کنیم..

 

 

 

 

 

https://yaran-khorasan.com/3654

مطلب پیشنهادی

شیوه جنگ روانی علیه ایران در فضای مجازی

به راحتی هر عکس و فیلمی را قبول و منتشر نکنید طبق‌ برآوردهای متخصصان علوم ارتباطات ایرانی‌ها ۱۸۰ برابر کشورهای دیگر تحت هجوم اخبار جعلی و جنگ روانی قرار دارند. کافی‌ست این موشن را ببینید تا متوجه شوید هجمهٔ اخبار جعلی به کشورمان چقدر جدی‌ست!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code