خانه / کارگروه ها / فعال اجتماعی / مسجد امام هادی(ع) مشهد مطلع عشق دو جوان بسیجی/‌ جوانانی که زندگی به سبک ایرانی، اسلامی را الگو زندگی خود قرار دادند
مسجد امام هادی(ع) مشهد مطلع عشق دو جوان بسیجی/‌ جوانانی که زندگی به سبک ایرانی، اسلامی را الگو زندگی خود قرار دادند

مسجد امام هادی(ع) مشهد مطلع عشق دو جوان بسیجی/‌ جوانانی که زندگی به سبک ایرانی، اسلامی را الگو زندگی خود قرار دادند

یکی از مواردی که شاید در سال‌های اخیر به‌ عنوان موضوعی مهم در جمهوری اسلامی ایران به آن توجه شده است و مقام معظم رهبری نیز تاکید فراوانی بر اجرای آن داشته‌اند، بحث سبک زندگی اسلامی و ایرانی است که به‌یقین از اهمیت فراوانی برای جامعه اسلامی و شیعی ایران برخوردار است.

دو زوج جوان بسیجی با توکل بر خدا، پیروی از فرمایشات فرمانده کل قوا و ولی نعمتشان و توسل به امام مهربانی‌ها تصمیم گرفته‌اند تا به این حرف جامعه عمل پوشانده و زندگی خود را در آستانه شب یلدا بر پایه و اساس زندگی ایرانی، اسلامی آغاز کنند.

در این مراسم خبری از مبلمان متنوع، گران قیمت و سفره عقدی با طرح‌های مدرن نیست، جالب این است که هیچ کس لباس فاخر نپوشیده و همگی در کمال سادگی و بی‌آلایشی حاضر شده‌اند.

مجری مراسم را با سلام و صلوات آغاز می‌کند، بعد از مداحی عروس و دامادها را به جایگاه ساده‌ای که با بادکنک، شرشره، گلدان و عکس‌های رهبران انقلاب و شهدا تزئین شده است جهت خواندن خطبه عقد دعوت می‌کند.

عاقد پس از خواندن شرایط ضمن عقد خطبه را جاری می‌کند، این دو زوج جوان وجه مشترک زیادی دارند به‌عنوان مثال مهریه‌شان ۱۴ سکه به نیت ۱۴معصوم و یک سفر زیارتی به سرزمین عشق است.

عروس‌ها با توکل بر خدا و اجازه از ریش سفیدان مجلس بله می‌گویند و حاضران یک صدا صلوات می‌خوانند و زوج‌های جوان حلقه‌های ساده خود را در دست یکدیگر می‌اندازند.

https://yaran-khorasan.com/8399

مطلب پیشنهادی

پویش مردمی “سلام بر حسین (ع)”

فراخوان ارسال فیلم و عکس کار و سلام خودرا در قالب متن، عکس یا فیلم با هشتگ #سلام_بر_حسین (ع) در شبکه های اجتماعی منتشر کنید. صفحات پویش رو هم تگ و محتوا را به آدرس زیر ارسال کنید: https://eitaa.com/salam_bar_hussain_ad #سلام_بر_حسین #در_مسیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code